W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym, zwracamy się z apelem i prośbą o nie palenie odpadów komunalnych w domowych kotłach. Prosimy również o zwrócenie uwagi na prawidłowe spalanie właściwego opału (dopuszczonego do stosowania na naszym terenie zgodnie z uchwałą „antysmogową”). 

 
 

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym, zwracamy się z apelem i prośbą o nie palenie odpadów komunalnych w domowych kotłach. Prosimy również
o zwrócenie uwagi na prawidłowe spalanie właściwego opału (dopuszczonego do stosowania na naszym terenie zgodnie z uchwałą „antysmogową”).

Jeżeli podejrzewamy, że w gospodarstwie domowym spalane są śmieci (charakterystyczny zapach palonego plastiku, czarny lub zabarwiony dym z komina), powinniśmy zainterweniować.Dym rzeczywiście może być niebezpieczny i zawierać substancje toksyczne, w tym dioksyny (dużo bardziej trujące niż cyjanek, czy strychnina). Odpady (plastiki, opony, tekstylia) wytwarzają ogromną temperaturę podczas spalania w domowych kotłach. Komin oblepia wtedy łatwopalna sadza, przez którą może dojść
do pożaru.

Nauka palenia bez dymu pozwala zauważalnie zmniejszyć wydatki na opał, co może być skutecznym argumentem pomagającym przekonać do zmiany nawyków.

Upoważnienie do kontroli i interwencji w zakresie spalania odpadów posiada
 Straż Miejska (tel. 68 347 45 60 lub 602-754-271 - od poniedziałku do piątku – w godz.: 7:00- 22:00) oraz policja (tel. 68-347-52-00 lub 68 -347-52-11).

(zgodnie z ustawą o ochronie środowiska, a także ustawą o odpadach, za palenie w piecach odpadami grozi areszt, albo wysoka grzywna)

 
Liczba odwiedzin : 32
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miejski w Wolsztynie
Osoba wprowadzająca informację : Anna Tylińska
Osoba odpowiedzialna za informację : Anna Tylińska
Czas wytworzenia: 2018-10-12 14:17:57
Czas publikacji: 2018-10-12 14:17:58
Data przeniesienia do archiwum: Brak